MAI 2024

Pasjansside reeglid ja kõik erinevad viisid mängimiseks

Meisterda pasiiriumi mängimise reeglid ja mängi nagu proffa

Kuidas mängida Solitaire'i - reeglistik

Kirjutas: Elizabeth Miller | Viimati uuendatud: 18 Juuni 2023 | Faktikontrollija: Robert Moore

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
Elizabethi Pasjansi valdamine, mis on kogunenud kolme aastakümne pikkuse mängu ja põhjaliku õppimise tulemusena, on ta kätkevas ja kõrgelt hinnatud eksperdina, keda usaldavad nii fännid kui ka algajad. Teave Elizabeth Miller

Tervitame kõiki Solitaire'i armastavaid inimesi Solitariea.com'ile. Nüüd on teie kord õppida rohkem sellest ilusast mängust ja saada asjatundlikuks mängijaks.

Kui olete uus mängija, siis selles üksikasjalikus juhendis selgitatakse konkreetseid Solitaire'i reegleid kergesti arusaadavalt. Kui olete lugemise lõpetanud, ei tunne te end pasiiriumi mängides enam kunagi segaduses.

Enne kui alustame, tahaksime selgitada, mida me selles juhendis mõistame sõna "Solitaire" all. On olemas palju pasiiriumivariante, näiteks lõõgastav Spider Solitaire, Canfield, Forty Thieves ja Pyramid, ning igaühel neist on erinevad reeglid. Seega oleks võimatu neid kõiki ühes juhendis selgitada. Seetõttu keskendume kõige populaarsemale versioonile, tasuta klondike'i pasiirile internetis.

Solitaire'i mängureeglid - seadistus

Alustame seadistamise selgitamisega, sest sa pead teadma, kuidas Solitaire'i mängu seadistada, enne kui saad seda mängida. Kõigepealt segate tavalist pakki, kuni olete rahul. Teine samm on seitsme mängukaardihunniku loomine. Alustades vasakult, peate tagama, et igas kuhjas oleks üks kaart rohkem kui eelmises kuhjas.

Esimeses kuhjas on alati ainult üks kaart, nii et lõpptulemusena on igas kuhjas kaardid, mis on võrdsed selle arvu kaartidega. Kolmas samm on kaartide ümberpööramine nii, et kõik ülemised kaardid on ülespööratud kaardid. Ülejäänud kaardid on näoga allapoole suunatud kaardid.

Pärast lauahunnikute moodustamist allesjäänud kaardid jäävad varuhunnikusse. Lõpuks jääb neli aluspakki, kuhu panete kõik kaardid mängu võitmiseks.

Mängu eesmärk on veenduda, et järgite reegleid ja kannate kõik kaardid alusele.

Solitaire'i mängimise reeglid

Kuna me oleme juba eespool selgitanud Solitaire'i ülesehitust, on aeg arutada reegleid. Reeglid annavad teile lihtsa viisi kaartide mängimiseks ja liigutamiseks, nii et saate lõpuks kõik kaardid põhihunnikutesse liigutada.

Järgnevalt on esitatud reeglid, mida peate teadma:

 • Püüdes liigutada kaarte varudest laudadele või laudade vahel, võib kaardi panna teise peale, kui see järgib kahanevat järjekorda ja kuulub vastasvärvi. Näiteks võite panna südamerahva kuninga piksekuninga peale.
 • Kaart, mis on allapoole avatud kaarti, paljastatakse pärast seda, kui te olete avatud kaarti edukalt liigutanud.
 • Kui te paigutate kaarte alusele, peavad kaardid kuuluma samasse värvi ja järgima kasvavat järjekorda. Seega on esimene kaart äss ja viimane kaart sama värvi kuningas.
 • Kaartidetõmbamiseks võib kasutadatõmbehunnikut või varu, kui te ei saa ilma nendeta käike teha. Klassikalises pasiiriumis tõmmatakse korraga ainult üks kaart.
 • Kuningas on eriline kaart , sest ainult kuningat tohib panna tühja tabeli veeru.

Strateegiad ja nõuanded

Nüüd saate mängida pasiirimängu ja teha mõned käigud. Siiski ei saa sa võita mõne käiguga, sest Klondike'il on väga väike edukuse määr ja võitmiseks on vaja õiget strateegiat. Anname sulle mõned näpunäited, mis viivad sind võidule lähemale.

 • Parimad nõuanded on sageli tõesti lihtsad. Kui teil on võimalusi, siis miks te ei kaalu neid enne liikumist? Seega oleks parim, kui te mõtleksite ja siis mõtleksite uuesti, enne kui teete sammu.
 • Mõtlemine varude läbimisest on loomulik, kuid see võib olla viga. Kõigepealt tuleks kaardid tabelis nii paigutada , et ka varude kaardid saaksid ka maksimaalselt ära kasutada.
 • Ükski käik ei tohiks olla lõplik ja kaardid, mis on kord paigutatud mingile positsioonile, võib teisaldada teisele positsioonile, kui tahate teatud kaardini jõuda.
 • Tühja kuhja loomine võimaldab teil panna sinna kuninga ja alustada järjestuse arendamist.
 • Keskenduge suurematele tabeli veergudele , sest neis on rohkem kaarte ja võimalusi järjestuste loomiseks.

Edasijõudnud pasiiriumi taktika väljaspool reegleid

Jagame ka mõningaid edasijõudnute taktikaid, et saaksid mängida pasiiriumi internetis nagu tõeline mängumeister. Alustame.

 • Kõik värvid on olulised, seega püüa luua järjestusi ühtlaselt. Kui keskendute liiga palju ühele värvile, võib teiste värvide jadade lõpetamine muutuda võimatuks.
 • Kui teei näe kuningat, ärge kiirustage tühja kuhja loomisega.
 • Assi võid kohe aluspakile panna, sest äss võib takistada teiste kaartide kättesaamist selle all.
 • Mõnikord liigutavad inimesed kaarte, sest neid saab liigutada. Kaarti tuleks aga liigutada ainult siis, kui see võib aidata teil mängu võita.
 • Püüdke luua järjestusi, kus on ainult 2 värvi tablool, et saaksite hiljem hõlpsasti koordineerida ja luua mõlema värviga täielikke järjestusi.

Solitaire'i ilu

Enamik pasiirimänge on seda väärt, et neid õppida ja mängida. Ideaalne koht alustamiseks on käesolevas juhendis kirjeldatud traditsiooniline pasiirimäng. Kui mängid paar mängu ja ei jää sõltuvusse ilusast mõistatusest, mida iga mäng pakub, siis oleme tõesti üllatunud.

Erinevalt teistest kaardimängudest sõltub võit või kaotamine täielikult teie strateegiast ja oskustest. Te ei pea muretsema õnne või teiste mängijatega konkureerimise pärast. Küll aga saate võistelda oma eelmiste mängudega ja vaadata, kui hästi teil läks.

Põhipunktid seoses pasiiriumi mängureeglitega

Kui sa mängid pasiirust, ei mängi sa mitte lihtsalt kaardimängu, vaid kannatuse ja teadlikkuse mängu. Sa pead silm peal hoidma kaarte, mis on prügihunnikus, tabloos ja alusplaanis. Solitaire'i ei ole lihtne võita, kuid seda on võimalik teha, kui liigute vastavalt Solitaire'i eesmärgile.

Kaartide paigutamine kogu kaardipakist mõningaid lihtsaid reegleid järgides võib olla enamiku inimeste jaoks üsna keeruline. Tegelikult võidavad mängijad vaid väikese osa Klondike Solitaire'i mängudest. Ometi ei tohiks te lootust kaotada, sest sellest, mida me siin selgitanud oleme, peaks piisama, et kõik allesjäänud kaardid alusele viia ja võita.

TAGASI SISUKORDA

Solitaire'i reeglid - KKK

Enne online-mängimist vastame mõnele levinud küsimusele, mis on seotud pasiiruse reeglitega, mida peaksite teadma.

Millised on põhireeglid, mida ma peaksin teadma enne Klondike Solitaire'i mängimist?

Selles mängus on seitse kuhja ja kaartide arv suureneb jätkuvalt 1 võrra, kui liigume vasakult paremale. Esimeses kuhjas on üks kaart, teises kuhjas on kaks kaarti, kolmandas kuhjas on kolm kaarti jne. Laos on ülejäänud kaardid ja neli kuhja on aluses. Alusesse liigutatakse kaardid, kui need järgivad kasvavat järjekorda ja kuuluvad samasse värvi.

Milleks kasutatakse Solitaire'is loosimishunnikut?

Tõmbehunnikut ehk varude virna kasutatakse kaartide tõmbamiseks, kui te ei suuda tablool ühtegi käiku märgata.

Milliseid kaarte saab Solitaire'is tühja kuhja panna?

Mitut kaarti ei saa paigutada tühja kuhja, sest tühjale kohale saab paigutada ainult kuninga.

Kuidas ma saan oma pasiiriumi strateegiat parandada?

Lugege meie artikleid ja järgige nõuandeid, näiteks tehke enne kaartide tõmbamist käike tablool, kombineerige ainult 2 värvi, kaaluge enne käike alternatiivseid käike ja keskenduge mängu võitmisele.

Millised on mõned täiustatud pasiiriumi taktikad, mida ma võidu saamiseks kasutada saan?

Mõned edasijõudnud taktikad on tühja kuhja loomise edasilükkamine kuni kuninga ilmumiseni, järjestuse loomine ühtlaselt, keskendudes kõigile värvidele, ja kuninga õige värvi valimine olemasolevate kaartide põhjal.

Mis teeb Solitaire'i nii ainulaadseks ja erakordseks?

Solitaire pakub sulle põnevust, kui sa avastad kõik varjatud kaardid ja lõpuks liigutad need alusele. Mängu võitmine võib võtta tunde, kuid kui lõpuks võidad, oled ekstaatiline. Lisaks sellele saate Solitaire'i mängides arendada oma kognitiivseid võimeid ja hoida oma meelt aktiivsena.