APRIL 2024

Mängi vabasõna pasjanssi ja lõdvestu selle tasuta kaardimänguga

Mängi FreeCell Solitaire'i ja puhka end stressist.

Sissejuhatus FreeCell kaardimängud 2023. aastal

Kirjutas: Elizabeth Miller | Viimati uuendatud: 08 August 2023 | Faktikontrollija: Robert Moore

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
Elizabethi Pasjansi valdamine, mis on kogunenud kolme aastakümne pikkuse mängu ja põhjaliku õppimise tulemusena, on ta kätkevas ja kõrgelt hinnatud eksperdina, keda usaldavad nii fännid kui ka algajad. Teave Elizabeth Miller

FreeCell Solitaire annab sulle rohkem vabadust ja võimalusi kui enamik teisi pasiirimänge. Sa ei näe mitte ainult kõiki kaarte, sest neid hoitakse näoga ülespoole, vaid saad ka lihtsalt kuni 4 kaarti neljasse vabasse lahtrisse liigutada, et teha käike. Nii et see juhend aitab teil mõista, kuidas seda kaardimängu mängitakse, ja teeb iga mängu võitmise lihtsaks.

Saate seda mängu kogeda, mängides tasuta FreeCell Solitaire'i ja selle mitmeid põnevaid variante siin Solitairea.com-is, näiteks:

 • FreeCell Solitaire: Double FreeCell

 • Kolmekordne FreeCell

 • Nelipakiline FreeCell

 • Kaheksa off

 • Baker's Game

Sa ei pea alla laadima ega registreeruma ning saad kasutada kasulikke funktsioone, nagu vihjed, tagasivõtmine ja liigutuste kordamine. Kohandage kaartide kujundust, jälgige oma võidu määra ja muutke isegi taustavärvi, kui mängite meie veebisaidil. Kõige kaasahaaravama mängukogemuse saamiseks proovige mängida täisekraani režiimis.

Täielik FreeCell Solitaire juhend

Klassikalist FreeCell Solitaire'i mängitakse tavalise 52-kaardilise kaardipakiga ja see on Baker's Game'i modifikatsioon. Oluline erinevus seisneb selles, et FreeCellis on mängukaardid ehitatud värvide vaheldumise teel. See erineb Baker's Solitaire'i mängust, kus need on ehitatud värvide kaupa.

Peaaegu kõik FreeCelli mängud on võidetavad, välja arvatud mõned harvaesinevad erandid. FreeCelli mängus ulatuvad kaardiridad alates ässast kuni kuningani, kusjuures nii värvid kui ka ridad mängivad olulist rolli mängus. Proovime mõista ülesehitust ja seda, kuidas seda imelist kaardimängu mängima hakata.

Seadistamine ja alustamine

Kuidas luua FreeCell Solitaire

Kuidas luua FreeCell Solitaire'i mäng

FreeCelli mäng algab kaheksa kaardisambaga, millest neljas esimeses on seitse kaarti ja neljas viimases kuus. Kõik kaardid, mis moodustavad tabeli, jagatakse ülespoole. Teie kui mängija eesmärk on liigutada kaardid kodurakkudesse või alustesse, nagu neid nimetatakse, kus iga värv on järjestatud ässast kuningani.

Vajaduse korral kasutage vabu lahtreid tableau veeru viimase kaardi ajutiste hoidjatena.

FreeCell Solitaire'is on kolme tüüpi kuhjad:

 1. Vabad lahtrid: Need neli kuhja on ajutised paigutuskohad, kuhu saate panna ükskõik millise kaardi.

 2. Alused: Need neli kuhja on need, kuhu te ehitate üles iga värvi alates ässast kuni kuningani.

 3. Tableau: See on kaheksa kuhja, mis moodustavad peamise mänguala, kus mäng algab.

Nagu näete, on FreeCell Solitaire'i mäng väga sarnane teiste klassikaliste kaardimängude, näiteks Klondike'i mänguga.

Kuidas mängida FreeCell Solitaire'i

Kuidas FreeCell Solitaire

Kuidas FreeCell Solitaire'i mängimine toimib

FreeCell Solitaire'i mäng ühendab õnne ja strateegiat ning esitab sulle väljakutse kasutada olemasolevaid kaarte ja planeerida mitmeid käike. Kuna vasakul on neli vaba lahtrit (enamasti) ja paremal neli kodurakku (enamasti), on eesmärk viia kõik kaardid kodurakkudesse.

Te võite liigutada mis tahes katmata kaarti tabeli allosas, järgides konkreetseid reegleid (mida selgitatakse allpool), kui liigutate kaarte alusele, vabadesse lahtritesse või teistesse tabeli veergudesse.

Ülaltoodud pildil (1,2) näete, et ässad alustavad sama värvi aluspakki ja see on ainus kaart, mida saab esialgu sinna liigutada. Kaarte, mis on sorteeritud ässast kuningani vahelduvate värvidega, saab samuti liigutada, nagu on visualiseeritud (3). Lihtsamalt öeldes saab ühe kaardi panna teise peale, kui see on järgmine madalaim kaart ja on vastandlikku värvi. Näiteks saab südamerahva 3 hõlpsasti panna pigi 4 peale.

Põhireeglite selgitused

Mängupilt, mis näitab põhireeglite toimimist

Mängupilt, mis näitab põhireeglite toimimist

Järgnevalt on esitatud FreeCelli põhireeglid, mida peaksite enne mängimist teadma:

 1. Ruutkaksik liigub ruudu ässa peale, kui me ehitame sama värvi kuhja. Lihtsalt öeldes võite alustada sama värvi kaartide virnastamist kasvavas järjekorras aluspakile.
 2. Lubatud on liigutada mitu kaarti, kui need järgivad kahanevat järjekorda ja on vahelduvate värvidega.
 3. Vabade lahtrite kasutamine seab piirangu tabelis liigutatavate kaartide arvule. Piirang on alati võrdne tühjade vabade lahtrite arvuga pluss üks. Seega kui teil on 4 vaba lahtrit, võite liigutada 5 kaarti. Kui teil on ainult 1 tühi vaba lahter, saate liigutada 2 kaarti.
 4. Mis tahes kaarti või kaardijada võib liigutada tühjale tabloole ja see loetakse samuti vabaks lahtriks, kui arvutatakse, kui palju kaarte saab liigutada.

7 FreeCell Solitaire strateegia näpunäiteid, et võita sageli

Et suurendada oma võiduvõimalusi enamikus FreeCelli reeglistikul põhinevates pasiirimängudes, järgige neid seitset ekspertide nõuannet ja nippe:

 1. Uurige enne käigu tegemist ja strateegia väljatöötamist hoolikalt tabeli paigutust.
 2. Seadke prioriteediks ässade, kahekesi jne. paljastamine, sest need mängukaardid tuleb kõigepealt alusele panna.
 3. Ole ettevaatlik, kui paigutad kaardi vabasse lahtrisse, sest see piirab liikuvust. Pea meeles, et kõikide vabade lahtrite täitmine piirab sind ainult 2 kaardi liigutamisel korraga.
 4. Keskenduge oma mängus veerude tühjendamisele, sest need on väärtuslikumad kui vabad lahtrid. Tühja veeru saab paigutada kaarte järjestikku, mis muudab selle palju kasulikumaks.
 5. Tühja veeru täitmisel on parim valik kuningad. Kuningale saab ehitada pika jada ja see on viimane kaart, mis tuleb lisada alusele.
 6. Ässa või kahte vundamendile viimine ei ole kunagi viga.
 7. Ehitage tabelisse võimalikult palju korrastatud jadasid. Maksimaalse kasu saamiseks on kõige parem kasutada jada ehitamiseks vaid kahte värvi.

Täiustatud liigutused ja lõksus olevad ässad

Alljärgnevas näites näete, kuidas toimuvad edasijõudnud liigutused. Selgitame, mis juhtub, kui me planeerime neid ekspertide käike:

Täiustatud käigud ja strateegia selle kaardimängu jaoks

Täiustatud käigud ja strateegia selle kaardimängu jaoks

 1. Kõigepealt liigutame ruudu daami vabasse lahtrisse, et vabastada ruudu seitse.
 2. Järgmise sammuna paigutame ristikolmiku ruudunelja kohale, et teha pikk järjestus ja vabastada kuningas.
 3. Kolmandas etapis asetatakse pikadema ruudukuninga peale.
 4. Lõpuks asetatakse nelja kaardi jada Risti Seitsmele.

Need käigud rõhutavad, kui tähtis on mängus ette mõelda, eriti tuleb hoolikalt kaaluda vabade lahtrite kasutamist nii, et te ei jääks hätta.

FreeCell - Vabastage lõksu jäänud äss

Allpool oleval pildil näete täiustatud strateegiat lõksu jäänud/maetud ässa vabastamiseks.

FreeCell advanced liigub, et vabastada lõksu jäänud äss!

FreeCell advanced liigub, et vabastada lõksu jäänud äss!

 1. Kuna meie eesmärk on vabastada äss, liigutame rohelised kaardid ja asetame need Karo Kaheksanda peale.
 2. Südamevakk asetatakse loomulikult pikadündaja kohale.
 3. Lõpuks liigutame vaba Pik-Ässa alusele.

Nagu eespool näidatud, võite keskenduda ässakaartide vabastamisele, et saaksite edasi liikuda. Kui te hoiate oma ässad lõksus, siis muutub mängu võitmine võimatuks.

FreeCelli mängimise ajalugu ja eesmärk

Paul Alfille, kes töötas Illinoisi ülikoolis, leiutas 1978. aastal FreeCelli mängu ja lõi esimese arvutiversiooni. Aja jooksul tekkis mitu varianti, millest Classic-versioon on tänapäeval kõige populaarsem. Seega on FreeCell suhteliselt uus pasiirivariant. Siiski on sellest saanud üks populaarsemaid kaardimänge, sest see on kõrge võidukordaja ja lihtsama mängupildi tõttu üks populaarsemaid kaardimänge.

FreeCell Solitaire'i mängijate lõppeesmärk on moodustada kõik neli põhivärvi, igaüks järjekorras ässast kuningani. Mängu võitmine ei ole lihtne, eriti kui keegi alles õpib mängima. Ära karda teha vigu ja kasuta tühistamisnuppu nii tihti kui tahad. Proovige erinevaid ideid ja vaadake, mis juhtub.

Mida rohkem sa katsetad, seda lihtsam on harjuda mustrite äratundmisega ja hakata loomulikult tegema õigeid käike. Loomulikult oleme meie siin Solitairea.com-is alati valmis andma teile kasulikke nõuandeid ja selgitama teie kahtlusi.

Kuidas mängu võita? Täitke 4 samast mastist koosnevat kaardihunnikut, mis on sorteeritud ässadest kuningateni.

Kuidas mängu võita? Täitke 4 samast mastist koosnevat kaardihunnikut, mis on sorteeritud ässadest kuningateni.

TAGASI SISUKORDA

Sageli esitatud küsimused FreeCell Solitaire'i kohta

Siin on meie lugejate ja mängijate kõige rohkem esitatud küsimused FreeCelli kaardimängu kohta:

Millised teised kaardimängud on FreeCelliga sarnased?

Spider Solitaire Online ja Classic Solitaire (Klondike) on parimaks hinnatud kaardimängud, mida saad mängida enda vastu. Need on liigitatud kannatlikkusmängudeks, nagu ka FreeCell Solitaire.

Kas FreeCell Solitaire'i mängutüübist on ka teisi populaarseid versioone?

Jah, FreeCell Solitaire'ist on erinevaid versioone, kus on erinev arv vabu lahtreid, veerusid ja pakke. Mõned variandid kasutavad kahte kaardipakki, teised aga muudavad veerude või vabade lahtrite arvu, et suurendada väljakutset. Baker's mäng on samuti üks võimalus, mida saate mängida.

Kas enamik FreeCelli mänge on võidetav või on see müüt?

See ei ole müüt, sest peaaegu iga FreeCell-mäng, mida sa internetis mängid, on võidetav, välja arvatud üksikud erandid. Siiski on vaja strateegiat ja keskendumist võidu saavutamisele, sest juba üks viga võib kaasa tuua kaotuse.

Kas FreeCell Solitaire'i mängimine on ajaraiskamine või on sellest varjatud kasu?

FreeCell Solitaire'i tasub proovida oma lõbusa ja aju treeniva osa tõttu. Regulaarse mängijana aitab see parandada kriitilist mõtlemist, strateegilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Teadlased on isegi leidnud, et FreeCelli mängimine võib teha vahet mäluprobleemidega inimestel ja kognitiivselt tervetel eakatel, kui seda kombineerida kognitiivse võimekuse hindamise algoritmidega.

Mis on FreeCell Solitaire mängude päritolu?

Paul Alfille tutvustas FreeCelli 1978. aastal Illinoisi ülikoolis õppides. See sai populaarseks 1991. aastal, kui see tuli Windows-arvutitesse eelinstalleerituna. Võimalikke mänge on 1,75 x 10^64, mistõttu on võimatu kõiki tehinguid õppida.

Kuidas mõjutab FreeCell Solitaire'i mängimine teie aju?

FreeCell on kasulik ajule, sest see edendab probleemide lahendamist, kriitilist mõtlemist ja strateegilist mõtlemist. Lisaks sellele leidis Oregoni vananemise ja tehnoloogia keskuse uuring, et FreeCelli mängimine võib aidata tuvastada mäluprobleemidega inimesi.

Kui väheste käikudega saab mängija FreeCell Solitaire'i mängu võita?

FreeCelli mängu võitmiseks vajalike käikude minimaalne arv sõltub jaotatud kaartidest. Tuhandete mängude analüüsi põhjal on aga mõnel juhul võimalik võita minimaalselt 48 käiguga. Nüüd, kui sa mõistad FreeCell Solitaire'i, mängi Solitairea.com'is, et nautida seda klassikalist mängu ja selle mitmeid variante. Kogege väljakutse põnevust ja lõikage kognitiivset kasu, nautides samal ajal lõbusalt aega.