JUULI 2024

Mängi Mahjong pasjanssi ja naudi tasuta plaatide mängu

Mängi Mahjong Solitaire Online tasuta ja naudi

Mängi Mahjongi tasuta online ja täisekraani režiimis

Kirjutas: Robert Moore | Viimati uuendatud: 10 August 2023 | Faktikontrollija: Elizabeth Miller

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
30-aastase kogemusega Robert Moore on Pasjansi ja Mahjongi tunnustatud asjatundja, kes on süvenenud nende klassikaliste mängude reeglitesse ja edasijõudnud strateegiatesse. Teave Robert Moore

Mahjong Solitaire on plaatide sobitamise mäng, mis on inspireeritud klassikalisest hiina mängust Mahjong. Selle ühe mängijaga mängu mängimise põhitõdedest arusaamiseks kulub vähem kui kaks minutit, sest eesmärk on kustutada kõik mänguplaadid, sobitades neid omavahel.

Üllatav on see, et selles mängus ei kasutata ühtegi mängukaarti, ja ometi peetakse seda Solitaire'i variandiks. Selle põhjuseks on see, et tegemist on Solitaire'i sarnase ühe mängija mänguga, milles kasutatakse kaartide asemel plaate. Heitke end lõpututesse voorudesse Mahjong Solitaire'is, mis on saadaval tasuta aadressil Solitairea.com - Meie tasuta kaardimäng ja rakendus pakuvad teile järgmisi Mahjong Solitaire'i mängusiseseid täiustusi:

 • Piiramatu Mahjong Solitaire mängimine

 • Ainult võidetud mängude võimalus

 • Sammude tühistamine ja kordamine (Undo and Redo Moves)

 • Plaatide ümbermängimine

Mis on Mahjong Solitaire

Pilt, mis näitab, kuidas Mahjong Solitaire

Pilt, mis näitab, kuidas Mahjong Solitaire'i ülesehitus välja näeb.

Mahjong Solitaire on tõeliselt kaasahaarav ühe mängija strateegia- ja mõistatusmäng, mis on lõõgastav nagu tavalised Solitaire'i kannatust pakkuvad mängud. Seda saab mängida nii internetis kui ka füüsiliste plaatidega. Kuigi see jagab oma nime klassikalise nelja mängija mänguga "Mahjong", on neil kahel mängul selgelt erinevad formaadid ja reeglid.

Mahjong on mitme mängija mäng, kus mängijad kasutavad plaate, ja see on üsna sarnane rummiga. Mahjong Solitaire on oma põhiolemuselt sobitusmäng. Selles ainulaadses mängus edasiliikumiseks tuleb lihtsalt leida kaks sobivat plaati ja need kokku sobitada. Et mäng oleks põnev, on teil piiratud aeg, et kõik plaadid ära teha, muidu kaotate mängu.

Kuidas mängida Mahjong Solitaire'i

Siin näeme mängu ilusaid plaate.

Siin näeme mängu ilusaid plaate.

Mahjong Solitaire'i standardmängudes on mängijana eesmärk puhastada mänguala identsete plaatide ühendamise teel. Keskenduge kõigepealt ülal ja külgedel olevate nähtavate plaatide sobitamisele, sest ainult neid saab omavahel paaritada. Kahe plaadi sobitamiseks peate valima ühe plaadi ja valima teise sobiva plaadi, et eemaldada mõlemad mängualalt.

Mahjongi plaadid, mida saab paaritada, peavad olema vasakult või paremalt avatud ja ei tohi olla kaetud teiste plaatidega. Kui rohkem käike ei ole võimalik teha, saate mõnes mänguversioonis plaate kuni 5 korda ümber segada.

Plaatidel on mängukaartidega sarnased värvid ja need on järgmised:

 • Tegelane

 • Ring

 • Bambus

 • Hooaeg

 • Draakon

 • Tuul

 • Lill

Mängimise ajal on lilled ja aastaajad ainsad värviplaadid, mis ei nõua täpset kokkulangevust. Mis tahes kombinatsioon neist plaatidest aktsepteeritakse paarina, kuna neid on olemas ainult üks. Võite neist mõelda kui klassikalistest kaardimängu jokkeritest.

Plaadimäng on tuntud ka kui Mahjongg Solitaire ja Mahjong-mäng.

Reeglite selgitused

Ainult mõned plaadid saab valida ja sobitada.

Ainult mõned plaadid saab valida ja sobitada.

Nagu siis selgitatud, tuleb Mahjong Solitaire'i puhul sobitada ja eemaldada plaatide paarid mitmekihilisest paigutusest. Selle mängu mängimise mitmed erinevad reeglid muudavad selle mängu siiski ainulaadselt kaasahaaravaks ja nõudlikuks:

 • Algne ülesehitus peab koosnema neljast kihist, mis suurendab mängu raskusastet, sest mänguplaadid on peidetud ja kinni pandud, mis piirab mängijate strateegilist tegutsemist.

 • Ainult "vabu" plaate saab omavahel sobitada, mis tähendab, et neist ei saa olla otse vasakule või paremale või nende peal olevaid plaate.

 • Sobitatavate plaatide arv ja värv peavad olema ühesugused, välja arvatud "aastaaegade" ja "lillede" plaadid, mida võib paaritada ilma piiranguteta.

 • Kui teil on raskusi käikude märkamisega, võite plaate ka segada. Solitairea võimaldab teil teha piiramatut segamist, nii et teil ei saa kunagi võimalused otsa.

Mahjong Solitaire

Mahjong Solitaire'i pilt, mis näitab tüüpilist plaatide valikut.

Kuidas võita

Mahjong Solitaire'i mängu võitmiseks peate mängijana puhastama mänguvälja, sobitades ja kõrvaldades kõik 144 plaati. Kuid edu võti seisneb läbimõeldud strateegia väljatöötamises, mitte ainult nähtavate paaride kokkusobitamises.

Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil sagedamini võita:

 • Alustage sellest, et vaatate erinevaid vabu plaate ja tuvastate sobivad paarid, mis on teile kättesaadavad.
 • Vabastage kõigepealt ülemised plaadid, et avada enamik põhja kinni jäänud plaate.
 • Ärge mõelge ainult ühele käigule, vaid mõelge mitu käiku ette. Kui olete kunagi malet mänginud, siis mõelge sellest nagu malemängust või mõistatusest, mis nõuab enne võitmist mitmeid täpseid käike.
 • Püüa alati võtta sihikule need plaadid, mis blokeerivad kõige rohkem plaate, ja kõrvaldada need esimesena.
 • Lõpuks peaksite mängu nautima ja protsessi usaldama, sest varem või hiljem saate eksperdiks.
Mahjong mäng on võidetud, kui kõik plaadid on tühjendatud.

Mahjong mäng on võidetud, kui kõik plaadid on tühjendatud.

Mahjong Solitaire punktimissüsteem

Kuigi Mahjong Solitaire'is sõltub "võit" mänguala vabastamisest, sisaldavad paljud mänguversioonid ka punktisüsteemi. Need punktiarvestusmeetodid võimaldavad mängijatel oma rekordeid vaidlustada või teiste vastu võistelda. Erinevates mängudes võidakse kasutada erinevaid punktisüsteemikriteeriume, millel on mõned ühised tegurid. Sõltuvalt mängitavast Mahjongi versioonist võib skoori määramisel kasutada järgmisi kriteeriume:

 • aeg, mis teil kulub kõigi plaatide eemaldamiseks

 • mängus tehtud segude arv.

 • teie poolt kõrvaldatud mänguplaatide arv

Nende mänguaspektide valdamisega olete varsti teel Mahjong Solitaire'i eksperdiks!

Mahjong Solitaire strateegia arendamine

Pilt, mis näitab, kuidas planeerida oma käike, et töötada välja võitnud strateegia.

Pilt, mis näitab, kuidas planeerida oma käike, et töötada välja võitnud strateegia.

Mahjong Solitaire nõuab strateegilist mõtlemist, keskendumist ja planeerimist. Sa pead eemaldama sobivad plaadid, avades samal ajal uusi võimalusi vasteid. Siin on mõned asjad, mida peate seda mängu mängides meeles pidama:

 • Vältige keskendumist ainult ülemistele plaatidele, sest see võib jätta teised plaadid katmata ja põhjustada mängu kaotuse. Isegi kui te segate ümber, vajate mõnikord abi, et plaate kokku sobitada.
 • Algaja mängijana ei soovita teil aja pärast muretseda. Keskenduge lihtsalt õigete käikude tegemisele ja mängu mõistmise parandamisele. Teie kiirus paraneb aja jooksul automaatselt.
 • "Lukkude" äratundmine ja avamine on edu saavutamiseks ülioluline. Mõned sobivad plaadid on üksteise peale kuhjatud ja sa pead leidma viisi, kuidas neid lukke lahendades rohkem plaate avada. See annab sulle rohkem käike, mida teha.
 • Mõnikord võib teil olla 3 kokkulangevat plaati. Sellisel juhul peaksite alati sobitama need plaadid, mis avavad kõige rohkem võimalusi.
 • Horisontaalsetel ridadel olevad plaadid on kõige raskemini puhastatavad, seega pöörake neile kindlasti piisavalt tähelepanu.
Mida aeglasemalt mängid, seda vähem plaate jääb Mahjong Solitaire

Mida aeglasemalt mängid, seda vähem plaate jääb Mahjong Solitaire'is puhastamata.

Mahjong Solitaire võib esialgu tunduda lihtne mäng, kuid keskendumise kaotamine võib kiiresti takerduda. Olge vaimselt valmis ja planeerige mitu käiku ette. Mõned paarid võivad tunduda iseenesestmõistetavad, kuid need võivad olla petlikud. Eesmärk on suurendada võimalike mängude arvu, mis võimaldab suuremat liikumispaindlikkust.

Samuti on oluline pöörata tähelepanu märkide sarnasusele, sest see võib teid kergesti petta. Suurepärase visuaalse mälu arendamine aitab teil erinevaid plaate tõhusamalt eristada. Siiski ei pea te oma visuaalse mälu arendamise pärast muretsema, sest selle mängu korrapärane mängimine parandab seda automaatselt.

Kokkuvõttes on Mahjong Solitaire täiuslik segu kahest ikoonilisest mängust ning üks lihtsamaid ja sõltuvusttekitavamaid pasiirimänge, mida saab mängida. Nii et ära oota ja alusta Mahjong Solitaire'i mängimist siin Solitairea's tasuta.

TAGASI SISUKORDA

Mahjong Solitaire KKK

Siin on mõned sageli esitatud küsimused Mahjong Solitaire'i kohta:

Millised on Mahjong Solitaire'i keelekasutus ja terminid, mida ma peaksin teadma?

On kolme tüüpi plaate, mida peaksite teadma:

 • Esimene neist on sobivad plaadid, mida saab sobitada ja mängust kõrvaldada.
 • Teine on avatud plaadid, millel ei ole plaati ei paremal ega vasakul. Samuti ei tohiks nende peal olla plaati.
 • Viimane on blokeeritud plaadid, mida ei saa liigutada ilma teisi plaate liigutamata.
Kui te teate ja mõistate neid kolme korralikult, ei pea te enam palju muud õppima, et hästi mängida.

Mis vahe on Mahjong Solitaire'il ja traditsioonilisel Mahjongil?

Kuigi mõlemas mängus on samad kaunistatud plaadid, on Mahjong Solitaire ühe mängija sobitusmäng, samas kui traditsiooniline Mahjong on nelja mängija lauamäng, kus mängijate eesmärk on koguda seitsmest plaadist koosnev võidukäsi, valides ja visates ära ühe plaadi korraga.

Kui kaua kestab Mahjong Solitaire'i mäng?

Mahjong Solitaire'i mängu kestus sõltub mängija kogemustest ja võimetest. Kogenud mängijatel võib tabelitükk selgeks teha umbes 10 minutiga, samas kui algajatel võib kuluda kauem, kui nad õpivad selgeks, töötavad välja strateegiaid ja avastavad paarid tõhusamalt.

Kas Mahjongg Solitaire erineb tavalisest mängust?

Ei, mäng on lihtsalt mõnel veebisaidil nime lõpus kaks G-d, et see kõlaks uuena ja et inimesed seostaksid seda e-spordiga.