APRIL 2024

Mängi Ämblik-pasjanssi ja proovi oma meelt lõõgastudes

Mängi Spider Solitaire'i ja pane oma aju proovile lõbusas mälumängus.

Spider Solitaire'i täielik juhend

Kirjutas: Robert Moore | Viimati uuendatud: 05 August 2023 | Faktikontrollija: Elizabeth Miller

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
30-aastase kogemusega Robert Moore on Pasjansi ja Mahjongi tunnustatud asjatundja, kes on süvenenud nende klassikaliste mängude reeglitesse ja edasijõudnud strateegiatesse. Teave Robert Moore

Spider Solitaire on nagu keeruline puzzle, mille lahendamine võib võtta tunde. Lisaks on see üks neist ainulaadsetest pasiiriumivariantidest, mis võimaldab teil valida raskusastet, kohandades värvide arvu. See on raske pähkel, kuid miski pole võimatu, kui sul on õiged juhised. Solitairea täielik juhend Spider Solitaire'i kohta teeb sinust Spider Solitaire'i profi ja võimaldab sul võita selle kaardimängu kõiki variante.

Valmistu piiramatuks Spider Solitaire'i tegevuseks aadressil Solitairea.com - see on tasuta ja sa saad mängida Spider Solitaire'i online ilma allalaadimise või e-posti registreerimiseta. Meie Spider Solitaire'i versioon on kiire laadimisaja ja mobiilisõbralik, nii et saad mängida ka teel olles.

Kasuta järgmisi eeliseid:

 • Lõputu mängimine

 • Tagasivõtmisfunktsioon, kui oled ummikusse sattunud.

 • Vihjed, mis suunavad teie järgmist sammu ja suurendavad teie edasiminekut

Mängu eesmärk

Pilt, mis näitab mängu Spider Solitaire eesmärki / ülesehitust.

Pilt, mis näitab mängu Spider Solitaire eesmärki / ülesehitust.

Spider Solitaire pakub erinevaid väljakutseid, alates ühe-, kahe- ja neljakohalistest versioonidest. Lihtsuse huvides keskendume selles Spider Solitaire'i mängimise juhendis ainult ühe värviga algajatele mõeldud versioonile. Kui olete aru saanud, kuidas ühe mastiga versioon töötab, saate neid teadmisi hõlpsasti rakendada ka teiste versioonide mängimiseks.

Selles kaardimängus on teie eesmärk paigutada mängukaardid tabelisammastesse kahanevas järjekorras kuningast ässani. Kui järjestus on valmis, liigutage see ühele kaheksast alusest. Kaartide liigutamisel tuleb järgida teatud Spider Solitaire'i reegleid, mida me peagi arutame.

Mängu võidate, kui kõik alused on kuningasist ässani täisvärvides ja ühtegi mängukaarti ei ole jäänud.

Kuidas mängida ja võita

Spider Solitaire - Kuidas mängida ja põhiliigutused

Spider Solitaire - Kuidas mängida ja põhiliigutused

Spider Solitaire on Microsofti Windowsi poolt populariseeritud soolokaardimäng. Kahe kaardipakiga mängitav kaardimäng esitab sulle väljakutse enda vastu strateegia koostamiseks.

Spider Solitaire'i reeglite mõistmiseks uurime mänguvälja, mis koosneb kolmest osast:

 1. Laua: 104 kaardist 54 on paigutatud 10 veergu, kusjuures iga veeru ülemine kaart on avatud.

 2. Varu: Mängimise ajal lisatakse 50 lahtist kaarti tabeli veergudele.

 3. Alus: Lõpuks on siin kõik 104 kaarti, mis on sorteeritud värvide kaupa ja paigutatud kaheksasse virna kuningast ässani.

Nüüd mõistame selle mängu mängimise põhireegleid.

 • Niikaua kui kaardid järgivad kahanevat järjekorda, võib neid üksteise peale panna. Seega võite asetada mis tahes värvi 6 mis tahes värvi 7 peale.
 • Kõige olulisem reegel, mida tuleb meeles pidada, on see, et te ei saa eri värvi kaarte kokku panna. Seega tuleb teil kasutada strateegiat ja vältida värvide liigset kombineerimist.
 • Kui te arvate, et rohkem käike ei ole jäänud, võite tõmmata kaardid varudest, et lisada üks kaart kõigile lauahunnikutele.
 • Tühja tableau-sambasse saab panna ainult kuninga või kuningaga algava jada.
Kaartide liigutamise ja sorteerimise käigus paljastuvad Spider Solitaire

Kaartide liigutamise ja sorteerimise käigus paljastuvad Spider Solitaire'is uued peidetud kaardid.

Samm-sammult juhised Spider Solitaire'i omandamiseks

Sinu eesmärk mängus on liigutada kõik lauakaardid alusele, paigutades need kahanevas järjekorras sobivate värvidega, alates kuningast kuni ässani. Kui jada on lõpetatud, liigutatakse see automaatselt alusele. Kui oled lõpetanud 8 jada, võidad mängu. Nii et nüüd võite arvata, miks seda mängu nimetatakse Spider Solitaire'iks. Vihje: see on kuidagi seotud sellega, kui mitu aluspakki pead võitmiseks täitma.

Meie ainulaadne Spider Solitaire mäng pakub kolme raskusastet:

 • Tase 1: ühe värvi ämblikupasionäär (lihtne).

 • 2. tase: Kahe mastiga ämblikupasionäär (raske)

 • 3. tase: Nelja värviga ämblikupasionäär (ekspert)

Ühe ülikonna versioon

One Suit Spider Solitaire on üks populaarsemaid kannatlikkusmänge.

One Suit Spider Solitaire on üks populaarsemaid kannatlikkusmänge.

Spider Solitaire ühe värviga sobib ideaalselt neile, kes alles alustavad. Kõik kaardid kuuluvad samasse värvi, nii et peate keskenduma ainult kaartide paigutamisele kahanevas järjekorras. Näiteks, kui teil on pikatähe 4, peate leidma pikatähe 3, et selle peale panna.

Kui mitu kaarti on õiges järjekorras laotud, saate neid hõlpsasti koos liigutada. Lõpuks saab järjestuse liigutada alusele, kui see on valmis.

Püüdke avada iga avatud kaart, liigutades selle kohal olevaid kaarte. Samuti kasuta vigade parandamiseks nii mitu korda tagasivõtmise nuppu, kui soovid. Mängu õppimise ajal ei ole vaja muretseda oma punktisumma pärast.

See on kõige lõbusam variant, sest saate hõlpsasti käike leida ja mängu kiiresti lõpetada. Need, kes selle on omandanud, peaksid siiski edasi liikuma raskemate variantide juurde, et jätkata enda proovilepanekut.

Spider Solitaire kahe ja nelja mastiga (Expert Modes)

Reeglid on enam-vähem samad kahe ja nelja värviga variantides, kuid uute värvide lisamine muudab kõike. Kahe värviga variandis mängite kahe värviga kaartidega, nelja värviga variandis aga kõigi värvidega.

Reegel, mis muudab kõike ja muudab need variandid raskemaks võrreldes ühevärvilise Spider Solitaire'iga, on see, et te ei saa eri värvi kaartide jada koos liigutada.

Uute kaartide tõmbamine Spider Solitaire'is

Kui teil on käigud otsas, jagage uusi kaarte, kui igas tabeli veerus on vähemalt üks kaart. Ärge unustage, et enne jagamist täidaksite kõik tühjad kohad. Reegel ütleb, et teil peab olema vähemalt üks kaart kõigis kümnes tabloos, enne kui te saate kaardid jagada.

Iga veeru kohta lisatakse uus kaart mängu "Stock in the Spider".

Iga veeru kohta lisatakse uus kaart mängu "Stock in the Spider".

Näpunäiteid Spider Solitaire mängu võitmiseks

Spideris žongleerid sa kaardid ässast kuningani, enne kui need liigutatakse alustele.

Spideris žongleerid sa kaardid ässast kuningani, enne kui need liigutatakse alustele.

Siin on mõned kindlad Spider Solitaire'i näpunäited ja nipid, mida saate oma mängus kasutada:

 • Tühjad veerud: Tühjendage veerud kiiresti ja kasutage neid ajutiseks ladustamiseks, et vaadata näoga allapoole jäävaid kaarte ja hinnata nende kasulikkust. Kasutage tagasivõtmise nuppu, et minna tagasi ja proovida teist veergu.

 • Veergude haldamine: Jagage veerud töö- ja jäätmehunnikuteks. Hoidke tööhunnikud osaliste järjestuste ehitamiseks korrastatuna. Jäätmehunnikutes hoitakse kaarte, mida enam ei vajata.

 • Võtke aega: kiirus ei mõjuta teie punktisummat, seega kaaluge hoolikalt oma käike.

 • Seadke tabelis prioriteedid: Tehke käike tabelis ja kaaluge kaartide tõmbamist alles siis, kui teil ei ole enam ühtegi käiku.
 • Avage varjatud kaardid: Püüdke alati teha käike, mis paljastavad avatud kaardid, et teil oleks palju võimalusi.
King to Ace

King to Ace'i korstnat viiakse pärast valmimist vundamendile.

TAGASI SISUKORDA

Spider Solitaire KKK

Siin on mõned kõige levinumad küsimused, mida meilt Spider Solitaire'i kohta küsitakse:

Mida tähendab "ülikond" Spider Solitaire'is?

Värv tähendab, kui palju värve on teil mängu mängimisel kasutada. 1-suidu taset peetakse lihtsaks, 2-suidu taset keskmiseks ja 4-suidu taset edasijõudnute/ekspertide tasemeks. Mida rohkem värve, seda keerulisem on mäng. Paljud mängijad vajavad abi 4-suit taseme vallutamiseks.

Kas Spider Solitaire põhineb õnnel või osavusel?

Edu pasiirimängudes on tavaliselt seotud oskuste ja õnne seguga. On olemas lugematu hulk unikaalsete reeglite ja võidu tingimustega solitaire'i variante. Kõigi Spider Solitaire'i mängude puhul ei ole kõik käed võidetavad, kuid strateegiline mäng võib suurendada teie võiduvõimalusi.

Kuidas arvutatakse teie skoor Spider Solitaire'is?

Spider Solitaire'i jaoks ei ole standardiseeritud punktiarvestusmeetodit. Igal platvormil võib olla oma unikaalne süsteem. Meie mängus määratakse teie skoor kindlaks teie kogukäikude ja ajakulu alusel. Väiksemad käigud ja vähem kulunud aeg annavad suurema punktisumma.

Mida tähendab Spider Solitaire'is "sihtasutus"?

Vundamendid on neli vaipa, millele tuleb ehitada kogu ülikond või jada. Enamikus pasiirimängudes on neli ässa aluse aluseks, mille hulka kuuluvad süda-, ruudu-, pigi- ja ristivärvid.

Milline on Spider Solitaire'i kaardimängude ajalugu?

Spider Solitaire, mis on algse Solitaire'i variatsioon, on ühe mängija kaardimäng, millel on mitu versiooni ja mis sai populaarseks pärast seda, kui see lisati Microsoft Windows'ile. Mängu nimi "Spider" Solitaire tuleneb seosest, et ämblikel on kaheksa jalga ja mängu lõpetamiseks vajalikud kaheksa aluspakki. Spideri praegune versioon pärineb 1949. aastast, kuid selle esmakordne mainimine toimus 1937. aastal Games Digest'is. Selles versioonis oli 54 asemel 50 kaardiga algtabel, kuid kuna seda kirjeldati kui tuntud mängu, ulatub selle päritolu tõenäoliselt 1930. aastate algusesse.

Milline on tõenäosus võita Spider Solitaire mäng?

Nagu klassikalise online-pasiaiiri puhul, ei ole kõik Spider Solitaire'i käed võidetavad. Meie hinnangul on 1-funktsioonilise Spider Solitaire'i puhul 55-65%, 2-funktsioonilise puhul 20-25% ja 4-funktsioonilise puhul 5-10%. Solitairea.com võimaldab kasutajatel mängida võidetavaid mänge, et vältida võitmatusse olukorda sattumist.