SEPTEMBER 2024

Learn Solitaire Terminology and Become Familiar with the Game Lingo!

Õppige ära Solitaire terminoloogia ja tutvuge mängusõnaga.

Juhend tähtsate sõnastiku lisade kohta, kui mängid kõige rohkem pasiirimänge

Kirjutas: Elizabeth Miller | Viimati uuendatud: 02 September 2024 | Faktikontrollija: Robert Moore

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
Elizabethi Pasjansi valdamine, mis on kogunenud kolme aastakümne pikkuse mängu ja põhjaliku õppimise tulemusena, on ta kätkevas ja kõrgelt hinnatud eksperdina, keda usaldavad nii fännid kui ka algajad. Teave Elizabeth Miller

Pasiirimängust on saanud põlvkondade armastatud ajaviide ja see on üks populaarsemaid kaardimänge kogu maailmas. Selle erinevad versioonid, nagu Klondike, Spider, Cube ja teised, on võitnud südameid kogu maailmas.

Tänu tehnoloogiahiiglasele Microsoftile, kes laiendas pasiiriumi fännide hulka, integreerides selle oma operatsioonisüsteemi ja andes välja Microsoft Solitaire'i. Sõltumata kultuurilisest taustast, vanusest või soost, on Solitaire'i mängud tänu selle kaardimängu ainulaadsele mängupildile kõigi seas populaarsed.

See algselt Klondike Solitaire'iks nimetatud mäng on samuti loogiline mälumäng. See on oluliselt mõjutanud ülemaailmset popkultuuri, mida iseloomustavad esinemised kirjanduses, filmides ja muusikas.

Kuigi pasiirium on lihtne mõista ja mängida, parandab selle peensusteni jõudmine vaieldamatult teie mängukogemust.

Üks selle kaardimängu mängimise ainulaadseid omadusi on see, et see mängutüüp, mida tuntakse ka kannatlikkusmänguna, tuleb tegelikult teie loogilisele mõtlemisele kasuks. Külastage meie blogi, et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas ja kas pasianss on teie ajule kasulik.

Solitaire Lingo ja põhiterminid

Solitaire

Solitaire'i reeglitel põhinevates kannatlikkusmängudes kasutatavad terminid ja väljendid

Solitaire'i mängudes on järjepidevalt olemas teatud hulk ühiseid funktsioone, mis lihtsustab õppimist uute versioonide käsitlemisel.

Et Solitaire'i põhjalikult nautida, on selle spetsiifilise žargooni mõistmine hädavajalik. Kui olete pasiiriumijutustusest aru saanud, muutub mängu mitmetes variantides navigeerimine lihtsamaks.

Uurime mõningaid olulisi mõisteid, mis aitavad teil saada pasiiriumi eksperdiks:

Kättesaadav

Mõiste viitab pasiiriumi mängimisel kaartidele, mida saab seaduslikult ühest virnast teise nihutada. Neid avatud kaarte võib liigutada, kui on olemas sobiv koht nende liigutamiseks. Enamikus mängudes saate alguses liigutada ainult tableau-hunniku kõige ülemist kaarti.

Solitaire'i kaardimängude paigutus

See termin on sünonüümiks Solitaire'i mängu alguses jaotatud seitsme kaardisamba, mida nimetatakse ka tableau'ks. See on ka see, mida enamik inimesi nimetab manööverruumiks, millele suurem osa mängust keskendub. Paljud teised mängud kasutavad seda põhimõtet, nii et terminit nimetatakse ühiselt massiivi või tableau'ks.

Ace Piles

Need on neli kaardipakki, mille alguses on ässad kõige allapoole, kui need vabanevad. Neile mängitakse järjestikku identse värviga kaarte, mis kulmineerub kuningate ülemise korraga. Võit on teie, kui kõik 52 kaarti mängitakse vastavatesse kuhjadesse, mida nimetatakse ka põhihunnikuteks.

Passiirimängude punumine

See tehnika, mida tuntakse ka kui redelitamist, hõlmab ühe värvi piiramist võimalikult palju ühte sambasse. Näiteks pannakse pigid ühte veergu ja ristid teise - sarnast lähenemist kasutatakse ka kahe punase värvi puhul.

Blokeeritud väljendusviis kaartide mängimisel

Seisundit, mille puhul ei ole võimalik teha edasisi käike mängus, nimetatakse blokeeritud või kinni olemiseks.

Alumine kaart

Alumine kaart on kõige madalama väärtusega, avatud kaart veerus. Ainult ülemine kaart" terminoloogia mõistmine aitab teil paremini mõista siinset kasutust.

Ehitus

See termin tähistab kaartide järjestatud järjestust kuhjas.

Building

Ehitamine on kaardi lisamine kuhja. Ülesehitamine tähendab kõigi kaartide mängimist kasvavas järjekorras ja allapoole ehitamine tähendab kaartide mängimist kahanevas järjekorras. Ehitamine võib toimuda vastavalt mastile, värvile või vahelduvatele värvidele, kuid mõnes mängus ehitatakse üles ja alla olenemata mastist või värvist.

Veerg

Kolonn tähendab vertikaalset kaardihunnikut, mis koosneb üksteisega kattuvatest kaartidest.

Kohandatud reeglid

Mängu seadistamisel Solitairemang.com saate valida erinevate reeglite ja raskusastmete vahel, näiteks Solitaire Turn Three, Undo Off, Limited Playthroughs, Fast, Relaxed, Easy, Expert ja Training mode.

Deck (Solitaire'i sõnastik)

Klondike Solitaire'is tähistab pakk 52 traditsiooniliselt prantsuse värvi mängukaardist koosnevat komplekti, kus iga 13 reast esineb üks kord iga värvi kohta.

Double (kohandatud reegel)

See reegel võimaldab teil mängida kahekordse arvu kaartidega - kaks 52 kaardist koosnevat komplekti.

Easthaven (kohandatud reegel)

See reegel muudab mängu Easthaveni variandiks, mida võib pidada Klondike Solitaire'i sugulaseks. Muudatused puudutavad mängu ülesehitust ning tabeli, varude ja ässade kuhja reegleid.

Lihtne (kohandatud reegel)

Selle Solitaire'i reegli sisselülitamine võimaldab teil paigutada kõik allesjäänud kaardid tühjadele tableau-hunnikutele. Klassikalises Klondike Solitaire'i mängus saab sinna paigutada ainult kuningad.

Kiire (kohandatud reegel)

See reegel vähendab mängu lahendamise standardset aega ühe vooru jooksul. Paljud mängud The App ja Play Store'is kasutavad seda seadistust, et vähendada mänguaega ja serveerida rohkem reklaame voorude vahel.

Foundation (Vundament (vaiad))

Selles tabeli osas asuvad neli vundamendihunnikut. Need algavad tühjalt, kusjuures mängu eesmärk on ehitada iga vundamendihunnik üles värvitoonide kaupa alates ässast kuni kuningani.

FreeCell (Napoleon)

Solitaire'i variatsioon, mis erinevalt paljudest pasiirimängudest on alati võidetav, kui seda mängitakse ideaalselt. See lõbus ja lõõgastav mäng on saanud oma nime nelja vaba lahtri järgi, mis asuvad mänguruudu vasakus ülanurgas ja mida saab kasutada kaartide ajutiseks hoiustamiseks. Pane tähele, et vabasse lahtrisse saab panna ainult ühe kaardi.

Käsi

Käsi sisaldab rea kaarte, mis jagatakse varudest jäätmeteni. Käes olevate kaartide arv võib olla üks, kaks või kolm, sõltuvalt järgitavatest reeglitest.

Varjatud kaart

Varjatud kaart (lauas) on kaart, mille puhul on näha ainult kaardi tagakülg ja mida saab avada, kui liigutada selle kohal olevaid kaarte.

Järjekord

Järjekord tähendab kaartide paigutust kindlas järjekorras. Kaardijärjestus tähendab kaardijärjestust, milles kõik mängukaardid on sama värvi. On veel üks järjestuse tüüp, mille puhul tuleb kaardid järjestada värvide vaheldumise teel. Teised järjestuse tüübid, mida peaksite teadma, on kahanev ja tõusev järjestus, mis on teineteisele täpselt vastupidised.

Redastreerimine

Vt "Lasterdamine".

Paigutus

Kaartide esialgne paigutus tablool.

Piiratud läbimängimine (kohandatud reegel)

See reegel võimaldab teil pakki piiratud arv kordi läbi mängida.

Muggins

See on olukord, kus mängija peab meeles pidama, et ta peab nõudma oma õigust lisada kaart põhihunnikule või tableau'le.

Pakk

Kaardipaki sünonüüm.

Lõdvestunud (kohandatud reegel)

See kohandatud reegel võimaldab teil võimalikult tihti pakki läbi käia.

Reserve

See on koht laual, kus teatud kaardid on kõrvale pandud ja neid saab mängida otse alustele.

Spider Solitaire

Solitaire'i variant, mis hõlmab ühe paki asemel kahte kaardipakki. Mäng on saanud nime kaheksa täidetava aluspaketi järgi, mis kujutavad ämbliku kaheksat jalga. Spider Solitaire on väga populaarne.

Stock või Stock Pile

See on piltidega allapoole pandud kaartide hunnik, millest saab uusi kaarte mängu tõmmata, ja see sisaldab ainult neid kaarte, mida ei ole lauale jagatud. Lühidalt öeldes hoitakse varudes need kaardid, mis jäävad peale tableau loomist. Tavaliselt saab varudest tõmmata korraga ainult ühe kaardi. Mängu alguses jagatakse sealt uued kaardid.

Värvi

Värv hõlmab kõiki kolmteist kaarti, millel on sama sümbol, ja neid on neli, nimelt ruudud, ristid, süda ja pigid.

Tableau

See on üks tähtsamaid pasiiri mõisteid ja kirjeldab mängu keskset ala, kus toimub suurem osa tegevusest. Paljudes Solitaire'i versioonides on näha seitse kaardihunnikut, mis moodustavad tableau'i. Klassikalises pasiiriumis on kaardihunnikus üks kaart ülespoole ja ülejäänud kaardid hoitakse näoga allapoole.

Treeningrežiim (kohandatud reegel)

See reegel võimaldab teil mängu paremini mõista, pakkudes mängimise ajal kasulikke vihjeid.

Undo Off (kohandatud reegel)

See reegel ei võimalda teil tagasi võtta kord tehtud käike.

Jäätmete või mahakandmise hunnik (Waste or Discard Pile)

See on avatud kaartide hunnik, kuhu pannakse ainult kaardid varudest ja mis on mängimiseks saadaval. Seda tuntakse ka jäätmehunniku või prügihunniku nime all. Ainult prügihunniku ülaosas olevat kaarti saab lauale tõsta.

Võitmise määr

Kui võidetud mängude arv jagatakse mängitud mängude koguarvuga, saadakse võidu määr. Lihtsamalt öeldes näitab see, kui suure protsendi oma kaardimängudest olete seni võitnud.

Yukon

Populaarne pasiiriumi variant, nagu Klondike, Yukon kaardimängud, hõlmab kogu paki jagamist mängu alguses, kuid sellel on vähem ranged reeglid kaardirühmade liigutamise kohta tableau's.

Terminoloogia, mida kasutatakse enamikus kannatlikkusmängudes

Terminoloogia, mida kasutatakse enamikus kannatlikkusmängudes

8 põhipunkti oluliste pasiiriumiterminite kohta

Siin on esitatud 8 kriitilist punkti sellest artiklist, mis käsitlevad pasiiriumi terminoloogiat ja seda, kuidas seda teie mängudes kasutatakse:

  1. Layout, Array või Tableau: Kui te algselt kaartidega tegelete, moodustavad need layouti või tableau-mustri. See võib koosneda kaartide ridadest, veergudest või kuhjadest. Kuigi te võite näha kõiki kaardihunnikus olevaid kaarte, saate tavaliselt ligipääsu ainult kõige ülemisele kaardile, mis on avatud kaart, mis on avatud. Konkreetse mängu reeglid dikteerivad, millistel tingimustel saate tabloosid liigutada.

  2. Ehitamine: Ühe kaardi asetamist teise kaardi peale seadusliku käigu käigus nimetatakse ehitamiseks. See, mis on seaduslik käik, sõltub konkreetse Solitaire'i reeglitest.

  3. Alused: Mängudes nimetatakse neid aluskaartide alasid paigutusplaanil kaartide ülesehitamiseks alusteks. Üldiselt ei saa te pärast kaartide paigutamist vundamendihunnikule neid enam uuesti liigutada. Solitaire'i eesmärk on ehitada vundament. Lauaplaat on ajutine koht vundamendi jaoks paigutatud kaartidele.

  4. Vahed või lüngad: Kui te liigutate terve rea või veeru, loote ruumi või lünga. Sageli saate nendesse tühikutesse liigutada ükskõik millise(d) kaardi(d).

  5. Varu: Algse paigutuse kasutamata jäänud kaarte nimetatakse varuks. Solitaire'is edasi liikumiseks käite läbi varude.

  6. Jäätmehunnik: Kui töötate läbi varu, lähevad kaardid, mida ei saa seaduslikult paigutada paigutusse, jäätmehunnikusse.

  7. Uuestijagamine: Uuestijagamine toimub siis, kui teil on Solitaire'i mängus seaduslikud käigud otsa saanud. Mõned Solitaire'i reeglid võivad lubada ümberjagamist, mille käigus segate ümber ja jagate kasutamata jäänud kaardid mängu jätkamiseks ümber.

  8. Merci: Paljud pasiirimängud lubavad "merci" ja on sisuliselt pettus. See võimaldab teil mängu edenemisele blokeeritud kaarti liigutada.

Kokkuvõte olulistest pasiiriumi sõnavara terminitest

Pea meeles, et pasiirimängudel võivad olla mängitud versioonist sõltuvalt väikesed reeglivarieeringud. Enamikus mängudes on siiski mingi variatsioon kaartide liigutamisest lauahunnikute vahel, kaartide äraviskamisest prügikasti, kaartide tõmbamisest varudest ja kaartide värvide moodustamisest alusvihikutes.

Seega, kui olete pasiiriumi terminoloogia selgeks saanud, olete hästi varustatud, et võtta vastu mis tahes mänguversioon! Head mängimist!

TAGASI SISUKORDA

Solitaire terminoloogia KKK

Siin on esitatud kõige sagedamini esitatud küsimused sõnastiku ja kõige olulisemate terminite kohta, mida kasutatakse pasiiri- ja kannatlikkusmängudes.

Kuidas nimetatakse Solitaire'is jagatud kaartide poolt moodustatud algset mustrit?

Solitaire'is on jagatud kaartide poolt moodustatud algne muster paigutus, array või tableau.

Mida tähendab "ehitamine" pasiirimängudes?

Pasiirimängus tähendab ehitamine ühe kaardi asetamist teise peale, mida peetakse seaduslikuks vastavalt mängitava pasiirimängu reeglitele.

Mis vahe on "tableau" ja "foundation" vahel Solitaire'is?

Solitaire'is tähendab "tableau" ajutist kohta, kuhu kaardid paigutatakse enne nende lõplikku sihtkohta liikumist. 'Vundament' seevastu on kaartide lõplik sihtkoht, kuhu te püüate kaardid vastavalt mängureeglitele üles ehitada.

Kuidas nimetatakse Solitaire'i algsest paigutusest kasutamata jäänud kaarte?

Solitaire'i esialgsest paigutusest allesjäänud kasutamata kaarte nimetatakse "varuks".

Kuidas kasutatakse terminit "re-deal" pasiirimängude kontekstis?

Solitaire'is tähendab "uuesti jagamine" tegevust, mis tehakse siis, kui oled kõik seaduslikud käigud ära kasutanud. See hõlmab kasutamata kaartide ümbermängimist ja ümberjagamist, et mängu jätkata, kui konkreetsed mängureeglid seda lubavad.

Mis on "merci" Solitaire'is?

Solitaire'is tähistab "merci" lubatud "pettust" mängus. See võib hõlmata blokeeriva kaardi liigutamist või mõne muu tegevuse sooritamist, mis aitab mängu edeneda. See on lubatud paljudes Solitaire'i versioonides.