MAI 2024

Kuidas mängida Ämblik-pasjanssi kaardimängu - alusta kohe!

Õpi mängima Spider Solitaire'i nagu proffi

Spider Solitaire'i mängimise reeglistik

Kirjutas: Elizabeth Miller | Viimati uuendatud: 16 November 2023 | Faktikontrollija: Robert Moore

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
Elizabethi Pasjansi valdamine, mis on kogunenud kolme aastakümne pikkuse mängu ja põhjaliku õppimise tulemusena, on ta kätkevas ja kõrgelt hinnatud eksperdina, keda usaldavad nii fännid kui ka algajad. Teave Elizabeth Miller

Paljude inimeste armastus klassikalise pasiiriumi vastu ei kao kunagi, kuid nad tahavad aeg-ajalt mängida midagi keerulisemat ja vürtsikamat. Seepärast ongi algupärane Spider Solitaire tekkinud, sest see on keerulisem variant, mis hoiab sind alati pingul.

Oled jõudnud õigesse kohta, kui oled Spider Solitaire'ile algaja või soovid oma oskusi tõsta. Sukeldume sisse ja avastame, kuidas mängida Spider Solitaire'i nagu profi, meie ekspertmängija Elizabeth Milleri juhendamisel.

See mäng on kahe kaardipakiga klassikalise pasiiriumi põnev variant, mille eesmärk on paigutada sama värvi mängukaarte kahanevas järjekorras kuningast ässani, et täita kaheksa järjestust.

Võida Spider Solitaire

Spider Solitaire ei ole üks neist kaardimängudest, kus õnne mängib võidu saavutamisel suurt rolli. Enne Spider Solitaire'i mängimist peaksite olema valmis tegelema iga avatud kaardiga ja looma langeva järjestuse, paljastades samal ajal varjatud kaardid. Seda kõike tuleks teha õige strateegia järgi, kui soovite edu saavutada.

Selgitame kiiresti, kuidas saate selle mängu üles ehitada.

 • Võtke 2 tavalist kaardipakki ja segage need korralikult.
 • Alustage vasakult ja asetage 6 avatud kaarti neljasse esimesse veergu ja 5 avatud kaarti kuude ülejäänud veergu.
 • Keerake iga veeru ülemine kaart ümber ja asetage ülejäänud kaardid varudesse. Nüüd olete valmis mängima ja järjestusi looma.

Spider Solitaire'i online mängimise eesmärk

Järgides pasiirimängu reegleid ämblikuvariandis, asetate ülespööratud kaardi teise kaardi peale, kui see on kõige madalamal olev kaart. Pik 9 võib panna herts 10 peale, kuid te ei saa mõlemat kaarti koos liigutada. Kui soovite liigutada kaarte virna, peavad need kuuluma samasse värvi.

Kõigi kümne kuhja haldamine ja kõigi avatud kaartide kasutamine on selles mängus teie põhitöö. Sa püüad luua sama värvi langevaid jadasid, et neid saaks liigutada alusvihikutesse. Kui te ei leia tabelis ühtegi käiku, võite varudest kaarte tõmmata.

Mängu võidate, kui kõik kaardid jõuavad alusele.

Tableau kuhjad ja rohkem punkte

Tabelihunnikute ja iga tühja veeru haldamine tabelihunnikus on väga oluline. Mõned käigud ei pruugi tunduda loomulikud, kuid need võivad olla see, mida teil on vaja, et Spider Solitaire'is silma paista.

Näiteks võite soovida kiiresti luua tühja veeru, liigutades kaarte väiksemast kuhjast. Soovitame teil siiski kõigepealt keskenduda rohkemate kaartidega veergudele, et teil oleks tasakaalustatud tableau-hunnik. Kõige rohkem varjatud kaartidega veerud võivad osutuda selles mängus suurimaks takistuseks.

Algajad ei mõista enamasti "järjekorra" ideed. See tähendab, et peaksite võimalikult palju vältima värvivahetusi järjestuses. Lihtsam on lõpuks moodustada ühe värviga jadasid, kui värvivahetused ei ole sagedased.

Spider Solitaire peidetud kaardid

Praeguses mängus tundub, et võimalikult paljude allapoole pööratud kaartide viskamine on suurepärane strateegia võitmiseks. Siiski tuleb enne varjatud kaartide paljastamist vaadata, kas te liigute õiges suunas.

Näiteks võite saada võimaluse liigutada pigi 7 tühja tulpa ja paljastada varjatud kaart. Enne selle liigutuse tegemist võite vaadata, kas on võimalik liigutada kaarte piks 8 kohal, et saaksite piks 7 peale panna. See on palju produktiivsem käik ja teil jääb tühi kuhi alles, mida te saate kasutada.

Niisiis, teil tuleb võtta harjumuseks alati mõelda alternatiivsete käikude peale ja püüda valida kõige kasulikumad.

Kaardid ja ekspertliigutused näoga allapoole

Me mainisime juba korra, kuid mõnikord on korrastamatus õige tee. Korrastamatus tähendab, et värvivahetused võivad olla sagedased, ja see strateegia võib aidata teil pöörata rohkem avatud kaarte, kui te neid õigesti kasutate.

Sul ei saa olla sujuv või lihtne mäng, kui mängid sellist pasiirivarianti nagu Spider Solitaire. Sa pead tegema mõningaid raskeid valikuid, näiteks tegema veerus mitu värvivahetust, nii et teistes veergudes võib olla väga vähe värvivahetusi.

Kui te saate teiste veergudega edu saavutada, saate tegeleda rohkemate värvivahetustega veeruga. Parem on valida mitme värvimuutusega veerg, kus ei ole varjatud kaarte, et te ei blokeeriks neid varjatud kaarte pikaks ajaks.

Solitaire'i mängude tühja ruumi meisterdamine

Tühi hunnik aitab teid hunnikute ehitamisel ja liigutuste tegemisel. Kõik kaardid, mida ei saa kuhugi paigutada ja mis takistavad teie edasiliikumist, saab üle viia tühja kuhja.

Kui sulle ei meeldi kaart, mis tühjale kuhjale asetatud kaardiga paljastub, võid kasutada tühistamisnuppu ja kasutada tühja kuhja hiljem. Parem oleks, kui te ei tõmbaks sageli varukaarte, kui püüate luua tühja kuhja.

Lühidalt öeldes peate looma tühja kuhja nii kiiresti kui võimalik.

Vundamendivundamendid ja põhireeglid võitmiseks

Erinevatel Spider Solitaire'i variantidel on samad põhireeglid, kuid neljakohalise variandi puhul on võitmine palju raskem kui ühekohalise variandi puhul. Keerulisemates variantides aitab teie oskus näha, mis võiks olla võimalik, et liigutada kaarte aluspakettidesse.

Lihtsalt seetõttu, et kaart ei ole tablool, ei tohiks te ignoreerida selle olemasolu. Seega peate ette kujutama stsenaariume, kus te saate edu saavutada, kasutades kaarti, mida veel ei ole.

Näiteks võib teil olla vaja ainult hernekümmet, et luua täielik jada. Selle stsenaariumi puhul ei tohiks te teha käike, mis kaotavad teie võime luua täielik jada, kui hertsakümnene paljastub.

Patience Game Strateegiline mängupilt

Iga sinu tehtud käik peab olema võimalikult täpne, sest üks vale käik muudab mängu tulemust. Eriti kui teil on tegemist erineva värviga kaartidega, peate pöörama tähelepanu teie käsutuses olevatele võimalustele.

Näiteks võib teil olla 2 võimalust panna pikatähe 10 erineva värviga bukile. Sellise stsenaariumi puhul peate mõtlema, kui palju on kummalgi pakil koos Jackiga varjatud kaarte. Loomulikult peaksite valima selle virna, kus on kõige vähem varjatud kaarte, ja panema oma piks 10 sinna. See blokeerib vähem kaarte.

Võib-olla ei tohiks pikatähe 10 panna teise värviga jaki kohale ja te peaksite ootama pikatähe jakki. Põhimõtteliselt peate kaaluma kõiki võimalikke käike ja seejärel tegema parima käigu.

Maailma parimad Spider Solitaire mängijad

Siin on Solitaire mängijad, kes on kõik teised ületanud:

 1. Elizabeth Miller (UK) - 411 mängitud mängu, 279 võidetud mängu.
 2. Michael Cullum (UK) - 308 mängitud mängu, 185 võidetud mängu.
 3. Fernando Rabello (Brasiilia) - 511 mängitud mängu, 198 võidetud mängu.
 4. Nobuo Sugimura (Jaapan) - 453 mängitud mängu, 190 võidetud mängu.
 5. Ana Maria Montoya (Kolumbia) - 288 mängitud mängu, 148 võidetud mängu.
 6. Piotr Szwed (Poola) - 271 mängitud mängu, 143 võidetud mängu.
 7. Laura Potvin (Kanada) - 345 mängitud mängu, 165 võidetud mängu.
 8. Ivan Kostov (Bulgaaria) - 390 mängitud partiid, 172 võidetud partiid
 9. Gabriel Silva (Argentina ) - 321 mängitud mängu, 155 võidetud mängu
 10. Bjorn Swenson (Rootsi ) - 294 mängitud partiid, 143 võidetud partiid

Ära kaota võimalust õppida nendelt proffidelt ja saada palju paremaks pasiiriumi strateegias. Kui oled strateegia omandanud, paraneb ka sinu võidukordaja, mis muudab mängu lõbusamaks.

Püüa alati järgida õiget strateegiat ja teha käike mängu võitmiseks. Loodame, et naudite jätkuvalt seda mängu, mida me kõik armastame.

TAGASI SISUKORDA

Kuidas mängida Spider Solitaire'i - KKKd

Siin on mõned sagedased küsimused selle kohta, kuidas mängida Spider Solitaire'i:

Mis on Spider Solitaire'i mängimise peamine eesmärk?

Teie peamine eesmärk on luua sama värvi järjestusi, kus kaardid on kahanevas järjekorras kuningast ässani. Kui te loote 8 sellist järjestust, saate automaatselt mängu võita.

Millist strateegiat tuleks rakendada, kui valitakse veerg, et paljastada Spider Solitaire'is varjatud kaart?

Soovitatav on valida kõige suurema arvu varjatud kaartidega veerg, kuid tuleb arvestada ka kõike muud mängus olevat.

Kas te oskate selgitada kontseptsiooni "auastmete katkestamine" Spider Solitaire'is?

Põhimõtteliselt püüate vältida ridade katkemist ja teha käike nii, et kaardid järgiksid alati õiget järjekorda. Selle asemel, et liigutada bukki tühja veeru, peaksite püüdma leida kuninganna ja panna bukki selle peale. Nii paljastate lõpuks peidetud kaardi, mis asub Jacki all, ja säilitate ka mängus järjekorra.

Miks peaksin oma Spider Solitaire'i strateegiasse lisama "kättesaamatuid stsenaariume"?

Teatud kaardid, mis ei ole veel saadaval, võivad ilmuda ja neid saab kasutada edasiminekuks. See saab aga juhtuda ainult siis, kui sa ennetad nende ilmumist ja väldid selliste käikude tegemist, mis takistavad sul nende kaartide head kasutamist. Seega mõtle alati sellele, mis võib juhtuda, ja mängi vastavalt sellele.

Kuidas lõpeb Spider Solitaire'i mäng?

Mäng lõpeb, kui sul lõpevad käigud või kui sa võidad kaheksa järjestust.

Millised on mõnede maailma parimate Spider Solitaire'i mängijate nimed?

Mõned parimad Spider Solitaire'i mängijad on Elizabeth Miller ja Michael Cullum Ühendkuningriigist, Fernando Rabello Brasiiliast ja Nobuo Sugimura Jaapanist.