MAI 2024

Ämblik-pasjanssi ajalugu ja kuidas mäng arenes

Tutvu Spider Solitaire'i ajalooga

Spider Solitaire kaardimängude päritolu

Kirjutas: Elizabeth Miller | Viimati uuendatud: 19 Juuni 2023 | Faktikontrollija: Robert Moore

USALDUSVÄÄRNE EKSPERT USALDUSVÄÄRNE EKSPERT
Elizabethi Pasjansi valdamine, mis on kogunenud kolme aastakümne pikkuse mängu ja põhjaliku õppimise tulemusena, on ta kätkevas ja kõrgelt hinnatud eksperdina, keda usaldavad nii fännid kui ka algajad. Teave Elizabeth Miller

Me kõik siin Solitairea.com-is oleme põnevil, et tutvustada teile ühe meie kõige armastatuma mängu Spider Solitaire ajalugu. Peagi uurime, kuidas Spider Solitaire tuli pildile ja kuidas sellest sai üks kõige populaarsemaid Solitaire'i variante üldse.

Üks esimesi raamatuid Patience ehk pasiansimängu kohta ilmus 18. sajandil ja Prantsusmaad peetakse selle ilusa mängu päritolumaaks. Mõned inimesed väidavad, et isegi Napoleon oli sõltuvuses pasiiriumi mängimisest. Meie jaoks ei ole selliseid väiteid siiski raske uskuda, sest see mäng on väga põnev.

Spider Solitaire on täiustatud versioon Solitaire'ist, mis kasutab 2 kaardipakki.

Spider Solitaire kaardimäng

Õnneks teame palju rohkem Solitaire Spideri ajaloost kui põhilisest Solitaire'ist. Selle mängu algupära ulatub siiski tagasi 1917. aastasse.

Spider Solitaire'i mäng oli üks uuenduslikumaid ja keerulisemaid pasiirimänge, kui see lõpuks välja anti. Mäng muutus aastate jooksul veelgi keerulisemaks, sest kasutusele võeti mitme värviga variandid.

Commercial Solitaire mängu ajalugu

Spider Solitaire ei olnud uus mäng, kui Microsoft lisas selle Windows 98 Microsoft Plus paketi osana. See sai Microsofti tõttu tohutult populaarseks, jõudes kõikide Windowsit kasutavate inimesteni.

Tol ajal ei olnud palju graafiliselt arenenud või põnevaid mänge, nii et inimesed proovisid pigem midagi uut nagu Spider Solitaire. Kuigi see oli keeruline, sai Spider Solitaire'i arvutiversioonist 2005. aastal Windowsi enim mängitud mäng.

Nii et Microsoft Spider Solitaire'ist sai mitte ainult populaarne mäng, vaid ka osa pasiiriumi ajaloost igaveseks.

Spider Solitaire Microsoft Windows versioon

Seda, mida Microsoft tegi selle mängu populaarsuse heaks, ei saa alahinnata. Kes teab, mis oleks juhtunud, kui nad poleks Windowsis pasiirimängu lisanud? Võib-olla oleksime praegu kirjutanud hoopis teistsugusest mängust. Siiski on meil hea meel, et Microsoft tunnistas, et Solitaire on lõbus mäng, mis annab meelte treenimist.

Isegi Solitairea.com-is on Spider Solitaire üks populaarsemaid pasiirimänge. Me teame, et teil on nüüd kiusatus mängida ühte mängu, kuid lugege edasi, et saada rohkem huvitavaid fakte selle mängu kohta.

Arvutiversioon ja Virtual Spider Solitaire

Inimesed on nüüd veelgi rohkem innustunud Spider Solitaire'i mängima ja mängu populaarsus näib olevat kõigi aegade kõrgeimal tasemel.

Selle variandi mängimist on raske alustada ja uued mängijad võiksid alustada näiteks Klondike'i rohelise vildiga Solitaire'i mängimisega. Siiski, kui olete kord kõik kaheksa värvi aluspakettidele ladunud, hakkate selle mängu mängimisest vaimustuma.

Spider Solitaire'i ajalugu näitab meile, et see mäng on ajaproovile vastu pidanud ja ületanud enamiku Solitaire'i variante.

Spider Solitaire'i lihtsustatud versioon

Spider Solitaire'i kõige lihtsam virtuaalne versioon on see, kus on ainult üks värv. Windowsis said mängijad hõlpsasti valida, millist raskusastet nad soovisid. Seal oli kolm taset, mis olid algaja (üks värv), keskmine (kaks värvi) ja edasijõudnu (neli värvi).

Nad lisasid isegi võimaluse, et Windows XP-s võis kõik võimalikud käigud esile tõsta, klõpsates skooripaneelil. Enamik mängijaid võis minevikus nautida ühe ülikonna versiooni mängimist, ja see on ikka veel populaarne versioon sellest mängust.

Enim mängitud mäng personaalarvutites

Pärast seda, kui Spider Solitaire'i tunnistati 2005. aastal Windowsi enim mängitud mänguks, on see kinnistanud oma positsiooni kindla pasiirimänguna.

Enamik vanu mängijaid mäletab ehk, et nad mängisid seda mängu Windowsis omal ajal. Kuna kõik Solitaire'i mängud on ühe mängijaga mängud, võisid igavlevad mängijad nautida Windowsis rohkem kui paar sessiooni.

Erinevad tarkvaralised rakendused pakuvad piisavalt vaheldust, et mängijatel ei hakkaks igav. Põhjus, miks Spider Solitaire on mitmetest teistest variantidest paremini hakkama saanud, on see, et see pakub erinevate raskustega võimalusi. Kui mängija sai hästi hakkama ühevaatuselise variandiga, läks ta kiiresti üle kahevaatuselisele variandile ja jätkas mängimist.

Beat the Eight Foundation Piles (Kaheksa vundamendivundamenti)

Spider Solitaire on ikka veel sama mäng, mis see oli, kui see esmakordselt tekkis. Erinevus seisneb selles, et tänapäeval on teie käsutuses mõned käepärased vahendid, mida varem ei olnud. Kui mängid võrgus, saad rohkem võimalusi, näiteks taimer, tühistamisnupp ja võimalus jälgida oma skoori.

Selle mängu teekond laudadelt arvutimaailma võttis aega, kuid mäng paranes aja jooksul ainult paremaks. Oleme kindlad, et see mäng läheb ka tulevikus hästi, sest igaüks saab seda nautida mugavalt oma kodus.

Pärast seda, kui Spider Solitaire on püsinud mitmes operatsioonisüsteemi versioonis, on see nüüd kolinud ka internetti. Nüüd jõuab see rohkemate mängijateni kui kunagi varem ja rohkem inimesi saab nüüd nautida valmis värvide lisamist alusele. Tegelikult liigutatakse valmis värvid veebipõhises Spider Solitaire'is automaatselt vundamendihunnikusse.

Erinevad tarkvara rakendused

Sa leiad end avamast maha pandud kaarte ja üritad täita põhihunnikuid, olenemata sellest, kas mängid põhiversiooni või uut varianti. Saate mängida ka Multiplayer Spider Solitaire'i ja saavutada maksimaalne skoor, et võita teisi mängijaid.

Selle mängu tulevik võib pakkuda põnevaid võimalusi. Võib-olla näeme varsti Virtual Reality Spider Solitaire'i. Virtual Reality Spider Solitaire võiks olla lõbus viis ühendada reaalse maailma realism ja online-mängu mugavus.

Nüüd teate selle kaardimängu minevikust ja saate mängukaartide abil kujundada tulevikku. Meie siin Solitairea.com'is ootame teid liituma meiega ja aitame kujundada mitte ainult Spideri, vaid ka teiste pasiansside variantide tulevikku.

Liitu kogu lõbuga juba täna! Mängi mängu ja vaata, kui hästi sa skoorid. Võib-olla saavutate kõrgeima skoori ja saate osa Spider Solitaire'i ajaloost.

TAGASI SISUKORDA

Spider Solitaire'i ajalugu - KKK-d

Vastame nüüd mõnele küsimusele, mis teil võib olla Spider Solitaire'i ajaloo kohta.

Kus ilmub kirjanduses esmakordselt Spider Solitaire?

See mäng ilmus esmakordselt 1917. aastal raamatus "The Illustrated Book of Patience Games".

Mida tähendab sõna "Spider" sõnas Spider Solitaire?

Sõna "ämblik" on kasutatud, sest selles mängus on 8 vundamendihunnikut, mis on võrdne ämblikul olevate jalgade arvuga.

Kuidas on digitaalajastu aidanud kaasa Spider Solitaire'i populaarsusele?

Microsofti versioon sellest mängust, mis oli 90ndatel Windows'i tarkvara osana lisatud, andis mängule vajaliku tõuke, et see saaks populaarseks. Üleminek tarkvaramängust online-mänguks järgnes kiiresti ja nüüd on Spider Solitaire'ist saanud üks populaarsemaid pasiansimänge.

Miks pidasid inimesed kahe mängukaardipaki omamist luksuseks, kui Spider Solitaire hakkas populaarseks saama?

Oli aeg, mil kaarte peeti luksuskaupadeks ja enamik inimesi ei saanud endale lubada kahe kaardipaki ostmist. Seepärast peeti kahe kaardipaki omamist luksuseks.

Mis teeb Spider Solitaire'i eriliseks võrreldes teiste Solitaire'i variantidega?

Erinevad raskusastmed ja madalam võidu määr teevad sellest ühe kõige põnevama ja raskema pasiiriumi variandi. See mäng on nii keeruline, et võite pärast aastatepikkust mängimist avastada uue strateegia.

Milline võib olla Spider Solitaire'i tulevik?

Selle mängu järgmine samm näib olevat virtuaalne reaalsus, kuid see võib olla ka midagi muud. Teie arvamine on sama hea kui meie, sest tulevik toob kaasa mitmeid fantastilisi võimalusi ja me oleme väga põnevil, kuidas see mäng areneb.